Par projektu

Ludviga nama nosaukums tapis par godu ģimenes vectēvam, kurš savus jaunības gadus pavadījis tieši Daugavpils rajonā, Demenes pagastā/ Ludvigs bija ģimenes cilvēks, rūpīgs pret sev tuvajiem, strādīgs, bet svinībās pasākuma dvēsele. Godinot vectēva piemiņu un viņa atstāto artavu un kuplo mantojumu – divi dēli, septiņi mazbērni un divi mazmazbērni – vēlamies vectēva dzimtajā pusē Latgalē un tieši Daugavpilī atstāt kaut ko paliekošu, stipriem pamatiem un bagātu, spēcīgu auru.

Godinot vēstures mantojumu un to, ka mūsu filozofija iet roku rokā ar vēlmi apvienot pagātnes vērtības un eleganci ar mūsdienu praktiskumu un komfortu, arī Ludviga nama pārdzimšana plānota ciešā mijiedarbībā ar augstāk minēto.

 

Ludviga namam tiks atjaunots un renovēts viss iespējamais, ko laika kapsula mums ir atstājusi – koka dēļu grīdas, vēsturiskie koka logi ar dubultajiem rāmjiem, koka durvis, iekšējās koka palodzes kā arī, protams, fasādes vēsturiskais siluets, ņemot vērā gan saglabājušos fasādes toņus, gan dažādus senus fotoattēlus. Tiesa, tas viss ies roku rokā ar mūsdienu prasībām par komfortu un praktiskumu un sekošanu cilvēku vispārējām vajadzībām.

Ēkai tiks nodrošināti jauni inženiertehniskie risinājumi – centralizēti ūdens, kanalizācijas pieslēgumi, mūsdienīgi siltummezgli un siltumtīkli katrā no ēku korpusiem ar individuāliem siltuma patēriņa skaitītājiem katram dzīvoklim, vājstrāvu tīklu risinājumi, elektrības pieslēgums atbilstoši mūsdienu dzīves prasībām ar individuāliem skaitītājiem. Dzīvokļos tiks izveidoti mūsdienīgi sanitārtehniskie mezgli un virtuves zonas, katrs dzīvoklis tiks nodrošināts arī ar ugunsdrošām metāla durvīm, dūmu detektoru.

Ēkas pagalms tiks iekārtots vairāk tieši iedzīvotāju labsajūtai – tiks izvietots neliels bērnu laukums ar atbilstošu segumu, nobruģēti gājēju celiņi, izvietotas velonovietnes. Pagalms tiks nožogots izmantojot vēsturiskos metāla sētas posmus, papildinot tos ar pieskaņotiem jauniem posmiem. Automašīnu novietošana plānota blakus ēkai esošā teritorijā.

Kopumā Ludviga namā īrei tiks piedāvāti 22 dzīvokļi (1-2 istabu) platībā no 15-70 kv.m. Dzīvokļi ir izvietoti četrās atsevišķās kāpņu telpās ar skatiem gan uz Vienības ielu, gan uz 18. novembra ielu, gan uz Daugavu un promenādi, gan uz ēkas iekšpagalmu. Ieeja ēkā plānota no ēkas iekšpagalma, centrālo ieeju no 18. novembra ielas atstājot kā reprezentatīvu ieeju ēkas iedzīvotāju viesiem.